trešdiena, 2012. gada 25. jūlijs

Kas ir depresija?

Ikviens piedzīvo reizes, kad jūtas nelaimīgs. Dažkārt tas notiek zaudējuma vai pārmaiņu dēļ. Tomēr skumju sajūta ir adekvāta un pārejoša. Ja šādas sajūtas neizzūd un traucē ikdienas dzīvi, tās var liecināt par depresiju. Normālas skumjas no depresijas atšķiras ar simptomu smaguma pakāpi un ilgumu, kā arī ar citu pazīmju esamību.


Depresija ir vairāk nekā vienkārši garastāvokļa pārmaiņas; tā ir reāla slimība, kas ietekmē ne tikai garastāvokli un domas, bet arī ēstgribu, gulēšanas paradumus un pašnovērtējumu.

Depresija var ietvert arī fiziskus simptomus, piemēram, vēdersāpes, galvassāpes un paātrinātu sirdsdarbību. Pastāv vairāki depresijas veidi, tādēļ tiek lietoti tādi termini kā depresija, endogēna depresija, hroniska depresija. u.t.t. Šo terminu mērķis ir aprakstīt dominējošos simptomus, kā arī to smaguma pakāpi un ilgumu.

Kā var saslimt ar depresiju?
Cēlonis ir komplekss. Tā var būt apstākļu izmaiņu un smadzeņu šūnu ķīmiskā līdzsvara izmaiņu kombinācija; var būt iesaistīti arī ģenētiskie faktori. Daži depresijas veidi iedzimst ģimenē. Tomēr ir daudzi citi faktori, kas var būt iesaistīti, piemēram, saspringti apstākļi, zems pašvērtējums, stress, smags zaudējums, hroniska slimība, sarežģījumi attiecībās, finansiālas problēmas vai jebkādas nevēlamas dzīvesveida pārmaiņas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru