Gāzētie dzērieni palielina cilvēka risku saslimt ar aptaukošanos par 32,8%, bet diētiskie gāzētie dzērieni, piemēram, Coca Cola light, šo risku palielina pat līdz 54,5%.
Gāzētie dzērieni satur samērā lielu daudzumu kaloriju, taču tie nesastāv no minerāliem vai citām vērtīgām sastāvdaļām. Galvenās sastāvdaļas ir cukurs un kofeīns.
Gāzētie dzērieni satur kofeīnu, kas ir stimulants. Ja jūs pēkšņi pārtraucat lielot kofeīnu, tas var būt par cēloni neskaitāmiem simptomiem, piemēram, galvassāpēm, depresijai, aizkaitināmībai.
Amerikas žurnāls „Circulation” 2007. gadā bija veicis pētījumu par gāzēto dzērienu lietošanas iedarbību uz cilvēka veselību, galvenokārt, sirdi. Pētījumā apstiprinājās, ka tie cilvēki, kas katru dienu uzturā lieto gāzētos dzērienus, palielina risku saslimt ar sirds slimībām un diabētu par 44%.
Gāzēto dzērienu pudeles un bundžiņas veido lielu daudzumu nepārstrādājamo atkritumu, kas ir kaitīgi ne tikai apkārtējai videi, bet arī mūsu veselībai.
Daži fakti par gāzēto dzērienu saturu
Kofeīns – gandrīz visi gāzētie dzērieni satur tā saukto „uzmundrinošo elementu”, kas pakāpeniski izraisa fizisko un psiholoģisko atkarību. Iespējams, ka tieši kofeīns ir tas, kas nodrošina gāzētajiem dzērieniem to popularitāti. Bērniem un pusaudžiem kofeīns var izprovocēt dažādus nervu sistēmas traucējumus – viņi sliktāk sevi kontrolē, nemierīgi guļ, grūtāk apgūst mācību vielu. Turklāt tiem, kuri jau kopš bērnības ir pieraduši pie dopinga, būtiski palielinās risks nākotnē saskarties ar veģetatīvo distoniju.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru